Aktualności

 

Czy szkolenia muszą być nudne?

 

Pewnie większość osób słysząc hasło : ,,szkolenie'' , ,,kurs'' od razu przypomina sobie szkolenie, które po prostu było nudne, ale obecność była obowiązkowa

Bardzo dużo osób ma bardzo negatywne wspomnienia dotyczące różnego rodzaju szkoleń - nic dziwnego (sami coś wiemy na ten temat)

Prowadząc szkolenia musimy maksymalnie zaangażować uczestników. Jest to bardzo trudne zadanie dla instruktora, jak również dla samych uczestników.

Jakie rozwiązanie?

Prowadząc szkolenia musimy przygotowywać je zawsze indywidualnie dla określonej grupy odbiorców. Oczywiście nie unikniemy teorii, ale starajmy się ją ograniczać.

Szkolenia online?

Wszelkiego rodzaju kursy, szkolenia e-lerningowe to tylko zdobycie zaświadczenia, bądź certyfikatu. Jeśli ktoś jest kolekcjonerem różnego rodzaju zaświadczeń, dyplomów to taka opcja jest korzystna. Gdy zależy nam na zdobyciu praktycznych umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym, a co więcej uratować życie drugiego człowieka muszą zawierać elementy praktyczne.

Technologia oczywiście także pomaga. Ale...

Materiały szkoleniowe dotyczące jakiegokolwiek kursu mogą być wysłane uczestnikom do zapoznania się z treścią dotyczącą kursu. Taka postać znacznie ułatwia prowadzenie szkolenia, ponieważ każdy już wcześniej zapoznał się z zagadnieniami i nie jest to ,,czarna magia'' natomiast nie daje to 100 % uzyskania wiedzy. I tu wracamy do praktyki. Praktyka przydaje się w życiu codziennym, nie teoria.

 

Instruktor?

Oczywiście za szkolenie z którego nie jesteśmy zadowoleni odpowiada najbardziej instruktor. To od niego bardzo wiele zależy. Może tutaj leży ,,klucz do sukcesu"

Współpracujmy z osobami, które mają ogromne doświadczenie praktyczne oraz wiedzą, jak tego nauczać. Ktoś może być mistrzem w danej dziedzinie sportu, co nie oznacza, że będzie równie dobrym instruktorem.

Chcemy przez nasze szkolenia pokazywać innym, że nie muszą być one nudne, mało aktywne, a uczestnicy z niecierpliwością będą odliczali ,,kiedy to się skończy''

 

Cel, wartość

Jaki jest dla Nas cel kursu, szkolenia: zdobycie certyfikatu, dyplomu, czy umiejętności praktycznych, które będziemy mogli zastosować w życiu codziennym?

Wartość- tutaj musimy indywidualnie odpowiedź sobie na pytanie co dla mnie będzie wartością np. wartością kursu pierwszej pomocy będzie uratowanie ludzkiego życia.  

 

 

Umiejętności

I już na koniec (dziękuję, że doszliście do tego momentu) pamiętajmy o jednym. Warto nabyte umiejętności powtarzać. Jak wiadomo, praktyka czyni mistrza. Powtarzajmy umiejętności, które zdobyliśmy na kursach (zwłaszcza na medycznych), ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy się nam będą mogły przydać. Oby nigdy, lub jak najrzadziej, ale warto umieć. Nauka jest fajna, jak chcesz iść na szczyt, nie równaj się w dół.

 powrót ››


 

 

 

                                                                Centrum Ratownictwa Medycznego
                                                                                                            cpr-med

                                                                                

 

Bądź na bieżąco, znajdziesz nas na:

lub napisz:
biuro@cpr-med.pl