O nas

 

Jesteśmy firmą zajmującą się szkoleniami medycznymi. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas dyżurów oraz ciągłym warsztatom staramy się przekazywać aktualną wiedzę medyczną przez praktykę i ćwiczenia przedstawiające realne sytuacje zagrożenia życia, z którymi każdy człowiek może się spotkać w życiu.

Dbając o jak najwyższą jakość kształcenia naszą kadrę stanowią osoby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki/pielęgniarze, ratownicy GOPR/TOPR, zawodowi strażacy, ratownicy wodni oraz zawodowi nurkowie.

Dbamy o to, żeby przekazywana wiedza, była wiedzą praktyczną, popartą dużym doświadczeniem.

 

Współpracujemy wyłącznie z osobami, których pasją jest ratowanie życia drugiej osoby oraz praktyczne przekazanie tej umiejętności innym. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają wykształcenie medyczne.

Wykorzystując nowoczesny sprzęt i aktualną wiedzę praktyczną nasze szkolenia są bardzo ciekawe, realistyczne i praktyczne. Staramy się, aby Nasi słuchacze nie wychodzili z ogromem wiedzy teoretycznej, lecz umiejętnościami praktycznymi, które będą potrafili wykorzystać w sytuacji zagrożenia życia.

Na prowadzonych szkoleniach bazujemy na najnowszych wytycznych członków komitetu ILCOR (International Liaison Committee on Resuscitation), skupiających światowe organizacje, takie jak np: AHA (American Heart Association), ERC (Europejska Rada Resuscytacji), ARC (Australijska Rada Resuscytacji).

 

Nasza misja

 

Nasza działalność skupia się przede wszystkim na propagowaniu zasad niesienia pomocy w bezpośrednim stanie zagrożenia życia. Uświadamianiu ludzi, jak ważnym ogniwem są jako świadkowie zdarzenia, w którym najważniejsze są ,,pierwsze 4 minuty’’. Pomoc w tym czasie udzielana jest przez świadków zdarzenia i to ona często decyduje o przeżyciu poszkodowanej osoby.

Staramy się również pokazać, że szkolenia medyczne wcale nie muszą być nudne, przekazywane treści długie i mało ciekawe, a ćwiczenia mało praktyczne.

Mamy świadomości, że coraz więcej ofert szkoleń pierwszej pomocy stanowią kursy e-lerningowe, które w swoich programach nie zawierają ćwiczeń praktycznych. Firmy oferują szkolenia, które są prowadzone przez osoby nie posiadające odpowiednich kwalfikacji. Dlatego chcemy realizować naszą misję jak najlepiej, dbając o najwyższą jakość naszych szkoleń.

 

''Tylko ludzie odważni podejmują reanimację. Trzeba mieć w sobie wyjątkową odwagę, by zaryzykować i wziąć w swoje ręce życie drugiego człowieka''

 

 

 

 

                                                                Centrum Ratownictwa Medycznego
                                                                                                            cpr-med

                                                                                

 

Bądź na bieżąco, znajdziesz nas na:

lub napisz:
biuro@cpr-med.pl