Apteczki specjalistyczne

W swojej ofercie zajmujemy się również indywidualnym przygotowaniem i wyposażeniem apteczki.

Apteczka, czyli małe niepozorne pudełko, które może pomóc nam w udzieleniu pierwszej pomocy, a czasami nawet w uratowaniu życia naszego lub innej osoby.

 

Słów kilka o apteczkach.

Należy wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów apteczek pierwszej pomocy:

  • Apteczka samochodowa- niezbędna podczas wypadków komunikacyjnych.
  • Apteczka turystyczna – podręczna, osobista apteczka, którą wykorzystujemy podczas wyjazdów, wędrówek, czy przejażdżek rowerowych.
  • Apteczka przemysłowo-zakładowa - jest to gotowy zestaw materiałów opatrunkowych i innych elementów niezbędnych w udzielaniu pierwszej pomocy przygotowany pod kątem specyfiki określonej pracy.
  • Apteczka domowa - wyróżniająca się z pośród pozostałych tym, że często oprócz materiałów opatrunkowych zawiera różne leki (OTC over-the-counter drug), czyli wydawane bez recepty. W warunkach domowych jest bardzo praktyczna, ponieważ wszystkie niezbędne środki medyczne znajdują się w jednym miejscu.

Czy bylibyście Państwo zadowoleni, kiedy przyjdzie do Waszego domu fachowiec: hydraulik, elektryk i w pewnym momencie stwierdzi „bardzo przepraszam zapomniałem klucza „19”, mam go w warsztacie i za 15 min przyniosę”. Zadacie Państwo pytanie. Jaki to ma związek z apteczką?                Takim narzędziem w ręku osoby ludzi udzielającej pierwszej pomocy jest właśnie apteczka - dobrze wyposażona, a nie wyrób "apteczkopodobny", w którym jest trochę waty, trochę ligniny czy ewentualnie jakieś krople.

 

Napisz, do nas. Przygotujemy apteczkę dostosowaną indywidualnie do Twoich potrzeb.

 

 

 

 

                                                                Centrum Ratownictwa Medycznego
                                                                                                            cpr-med

                                                                                

 

Bądź na bieżąco, znajdziesz nas na:

lub napisz:
biuro@cpr-med.pl